Szkoła Policealna - Szkoły Średnie dla Dorosłych "VENA" w Miliczu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Technik administracji

Technik administracji może być zatrudniony w administracji rządowej, jednostkach samorządu terytorialnego, jednostkach organizacyjnych gmin, przedsiębiorstwach, organizacjach społecznych i zakładach usługowych. Jest zawodem z dużą perspektywa i możliwościami. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w urzędach administracji państwowej i samorządowej wszystkich szczebli, a także w firmach, gdzie jest zapotrzebowanie na pracowników umiejący poruszać się wśród zawiłości związanych z załatwianiem spraw w swerze administracyjnej. Słuchacze w szkole nabędą wiedzę w zakresie znajomości prawa gospodarki, techniki biurowej (z wykorzystaniem do pracy komputera), organizacji pracy biurowej, języka obcego zawodowego, rachunkowości, socjologii i psychologii społecznej. Technik administracji między innymi sporządza protokoły i sprawozdania z posiedzeń i zebrań, kontroluje i porządkuje akta prawne i dokumenty. Prowadzi korespondencję, redaguje pisma urzędowe, wykorzystuje nowoczesne urządzenia techniki i łączności biurowej.

Technik bezpieczeństwa i higieny pracy
Technik bezpieczeństwa i higieny pracy sporządza bieżące i okresowe analizy stanu bhp w zakładzie pracy, rozwiązuje bieżące problemy techniczne i organizacyjne związane z bhp w skali zakładu pracy i w odniesieniu do stanowisk pracy. Kontroluje stan bhp w zakładzie, sporządza sprawozdania i protokoły pokontrolne oraz opinie dotyczące spełniania wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy, ocenia ekonomiczne skutki zagrożeń, wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Dobiera właściwe środki ochrony dla pracowników na poszczególnych stanowiskach pracy, nadzoruje wykonywanie zleceń służb kontrolujących warunki bhp we wszystkich instytucjach. Do podstawowych zadań technika bhp w firmie należy: identyfikacja i ocena zagrożeń występujących w procesie pracy oraz ryzyka związanego z tym zagrożeniami, organizowanie pracy w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy, zapewnienie przestrzegania w zakładzie pracy przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, wypracowanie i wdrożenie metod ochrony pracowników przed zagrożeniami związanymi z wykonywaną pracą, ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków, współdziałanie ze służbami pracowniczymi zakładu pracy w zakresie obowiązków dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Po ukończeniu szkoły absolwent możesz pracować w administracji rządowej, jednostkach samorządu terytorialnego jak w urzędy marszałkowskie, urzędy powiatowe, miejskie, gminne, przedsiębiorstwach, organach organizacji społecznych i zakładach usługowych.
Otrzymasz:
• zniżki na podstawie legitymacji szkolne
• bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS i inne.
• bezpłatne konsultacje dodatkowe
• brak wpisowego, opłat za egzaminy.

Plan nauczania
wykaz przedmiotów nauczanych w szkole z liczbą godzin w poszczególnych semestrach
technik administracji do pobrania tutaj
technik bezpieczeństawa i higieny pracy do pobrania tutaj

Do klasy I na semestr pierwszy przyjmowani są absolwenci szkoły średniej (można bez matury)
Potrzebne dokumenty:
1. Świadectwo ukończenia szkoły dającej wykształcenie średnie.
2. 3 podpisane zdjęcia.
3. Potwierdzenie wpłaty za pierwszy miesiąc (wrzesień), (polecenie przelewu tutaj)
4. Zaświadczenie od lekarza.
5. Wypełniony kwestionariusz zapisu do szkoły (do pobrania tytaj).
Do szkoły dla dorosłych przyjmowane są osoby, które ukończyły 18 lat lub ukończą je w roku kalendarzowym, w którym przyjmowane są do szkoły. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego